Popis
Fotovoltaický panel Solarfam je vyroben z monokrystalického křemíku. Je lehký a částečně flexibilní a je určen především k montáži na mírně zaoblené plochy např. na lodích nebo karavanech. Je osazen kabely o délce 50cm s koncovkami MC4. Je určen pro systémové napětí 12V a s ohledem na parametr Vmp pro regulátory MPPT. Povrch ETFE je odolnější proti poškození
Parametry:
Model: Shingled SZ-100–36MFE
Max.napětí naprázdno Voc=21,45V
Max.zkratový proud Isc=5,84A
Max.napětí při výkonu 100W: Vmp=18,15V
Max.proud při výkonu 100W: Imp=5,51A
Pracovní teplota: –40°C až +85°C
Max. systémové napětí: 1000V
Rozměry 1050×520×2mm / 1,5kg
CE, RoHS
Montáž
V případě lepení flexibilního panelu na střechu vozidla, karavanu atd. je potřeba vzít v potaz různé roztažnosti materiálu střechy a panelu, což může způsobit poškození flexibilního panelu.
Doporučujeme lepit flexibilní panely na mezivrstvu tvořenou z materiálu „Makrolon Plaxiglas“, který navíc umožňuje proudění vzduchu pod solárním panelem, čímž zvyšuje jeho účinnost.
Upozornění: flexibilní panel se může ohýbat pouze delší stranou a to v úhlu maximálně 25°